Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci porovnávali hubnutí a pohybové návyky 123 dospělých, kteří nedosáhli svých kalorických cílů prostřednictvím dietního programu. Polovina z nich cvičila každý den ve stejnou dobu (to znamená, že cvičili v 6, 13, 18 a 21 hodin), zatímco druhá polovina cvičila ve všech různých časech. Výsledky? Skupina, která cvičila ve stejnou dobu, zhubla v průměru o více než 7 kilogramů a spálila asi o 45 kalorií navíc než lidé, kteří neměli stanovenou dobu cvičení.

Je to výhra pro všechny: Důslednost vás udrží na správné cestě, zatímco plánování tréninku je výhrou pro váš pas.

“Konzistentní čas byl spojen s menšími výkyvy hmotnosti během dne,” uvedla v tiskové zprávě autorka studie Debra Mooreová, ředitelka Školy veřejného zdraví na Georgijské univerzitě. “Takže i když nikdo neztratil ani nepřibral více než 3 kg denně, v průběhu studie zhubl v průměru o 4 kg týdně více.”

Studie je malá a Moore poznamenává, reduslim že je třeba provést ještě mnoho dalších výzkumů, aby se zjistilo, zda se toto zjištění podaří zopakovat v reálném světě. “Odpověď na otázku, zda je cvičení ve stejnou denní dobu lepší než nemít čas, zní ‘možná’,” říká. “Ale cvičení ve stejnou dobu může být pro hubnutí dobré a zdá se, že lidé, kteří cvičí, hubnou, ale v tuto chvíli to není prokázáno.”

Z toho plyne, že se na každodenní cvičení nesmíte dívat jako na něco vedlejšího; pokud se vám ho podaří zařadit do své rutiny, pomůže vám to získat dalších pět nebo šest dobrých návyků.

10 snadných způsobů, jak zhubnout

Snídejte každé ráno.

“Možná se nezdá, že snídaně je návyk, který může ovlivnit náš pas, ale výzkumy ukazují, že ranní jídlo vám skutečně může pomoci udržet si zdravou váhu,” říká Emily Lizza, RD. Studie totiž prokázaly, že lidé, kteří snídají, jedí méně než ti, kteří toto jídlo vynechávají. Lizza říká, že pokud chcete, aby byla snídaně ještě účinnější, snězte zdravou verzi svého oblíbeného ranního jídla – ne jen čtvereček čokolády nebo sáček chipsů.

“Kromě toho je správný výběr potravin, když je snídaně hlavním jídlem.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *