Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Nemusíte počítat kalorie ani obsedantně sledovat své porce. Vybíráte si tedy zdravá jídla, ale nehubnete. V čem může být problém?

“Může to být tím, že vaše očekávání jsou příliš vysoká na to, co tělo chce dělat,” říká Susan Blumová, lékařská nutriční terapeutka a mluvčí Americké dietetické asociace. “Protože mým posláním je pomáhat lidem získat zdraví tím, že změním jejich vnímání toho, co je zdravá strava, často svým pacientům říkám, že může trvat několik týdnů, než si jejich tělo zvykne na správné stravování, ale nemusí trvat déle, než začnou hubnout.”

Blum říká, že tradiční rada – jíst méně a více cvičit – je správná, ale ne vždy platí pro každého.

Doporučuje stanovit si čas, kdy budete cvičit. Může se zdát, že tím, že se donutíte cvičit ve stanovenou dobu – například cestou do práce nebo před večeří místo po ní -, si hubnutí usnadníte.

Problém však spočívá v tom, že tento režim nemusíte dodržovat. Místo toho, reduslim dm abyste cvičili každý den ve stejnou dobu, můžete si zvolit čas, který vám a vašemu životnímu stylu nejlépe vyhovuje. Možná se vám lépe pracuje ráno nebo jste připraveni začít pozorovat výsledky před snídaní.

“Naše těla nejsou roboti, nereagují jen na určitou denní dobu,” říká Blum. “Čas je náš přítel a trenér, ne nepřítel, takže nebuďte otrokem času a cvičení.”

I když to mohou být užitečné připomínky, podle Bluma neexistují žádná určitá pravidla, jak dosáhnout hubnutí.

Pokud jde o cvičení, její rada zní: přidejte do svého dne více aktivity: choďte do práce a z práce pěšky, dojíždějte do práce na kole nebo autobusem, přihlaste se na pětikilometrový běh.

“Je tolik věcí, které můžeme udělat, abychom zvýšili úroveň své aktivity,” říká Blumová.

A pokud jde o stravu, poslouchejte své tělo. To znamená, nebuďte na sebe tak přísní, pokud máte pocit, že nehubnete tak rychle, jak byste chtěli.

Je pravděpodobné, že naberete více svalové hmoty – a to natolik, že zaznamenáte “mírný” nárůst své hmotnosti a tělesného tuku.

“Možná, že vaše první

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *