Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Studie rozdělila více než 900 osob do tří skupin na 18 měsíců. První skupina cvičila ráno, druhá v noci a třetí necvičila vůbec. Po 18 měsících lidé, kteří cvičili brzy ráno, zhubli více než zbylé dvě skupiny. Jak u těch, kteří cvičili ráno, tak u těch, kteří cvičili v noci, byl úbytek hmotnosti způsoben spíše úbytkem tuku než svalů.

Nejnovější doporučení Centra pro kontrolu a prevenci nemocí neomezují typ aktivit, které může zdravý člověk provozovat, aby zhubl. Místo toho pouze nabádají, aby se lidé snažili zařadit do svého dne více fyzické aktivity. S ohledem na tento cíl vám přinášíme 15 zdravých způsobů, jak zhubnout, a to bez ohledu na váš věk nebo úroveň fyzické kondice.

1. Naučte se kontrolovat porce.

Ať už se jedná o kus kuřete nebo krabici cereálií, je snadné se nezdravými potravinami přejíst. To však neznamená, že jsou jediným způsobem, jak zhubnout. Podle studie v časopise Obesity mají jídla menší velikosti tendenci vás více zasytit, což vám může pomoci vyhnout se dalším kaloriím. Navíc konzumace menších porcí může přispět k rychlejšímu pocitu sytosti, což vám může dále pomoci přijímat méně kalorií.

2. Jezte pomaleji.

Málokdo z nás je rychlý jedlík, ale pokud jde o jídlo, může mít rychlost konzumace jídla významný vliv na vaši hmotnost. Studie v časopise Obesity zjistila, že lidé, kteří jedí rychle, mohou za hodinu zkonzumovat asi 500 kalorií navíc. Rychlé stravování navíc může vést k tomu, že sníte více jídla nalačno – což není dobré pro vaše střevní bakterie, tělesnou hmotnost ani pas.

4. Se svačinami a jídlem nespěchejte.

I když si chcete být jisti, že se u jídla nebo svačiny nepřejíte, reduslim studie v časopise Obesity zjistila, že lidé, kteří jedí pomalu, také přijímají méně kalorií. Ve skutečnosti pouhé zpomalení tempa jídla může vést ke konzumaci o 500 kalorií méně. Jídlo v pomalém tempu je také spojeno s celkově nižší spotřebou kalorií.

5. Mějte své porce pod kontrolou.

Pokud jde o hubnutí, nemůžete omezit pouze kalorie – musíte omezit celkové množství jídla, které konzumujete. Konzumace větších porcí však může ve skutečnosti vést k tomu, že během dne sníte více kalorií.

7. Buďte střídmí v konzumaci alkoholu.

Někteří lidé rádi pijí, ale nesnášejí přibírání na váze.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *