Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Studie z roku 2014 v časopise International Journal of Obesity zkoumala účinky načasování cvičení na organismus. Zjistila, že lidé, kteří cvičili mezi 14. a 20. hodinou, byli úspěšnější při dlouhodobém udržování úbytku hmotnosti ve srovnání s lidmi, kteří cvičili mezi 19. a 22. hodinou.

Výzkumníci vyslovili teorii, že vzhledem k tomu, že v této době již probíhá denní rutina, aktivní člověk si snadněji udělá čas na cvičení.

Cvičení ráno naopak s největší pravděpodobností vede k polední svačině a méně než hvězdnému tréninku, zjistila studie.

Lidé, kteří cvičí od poledne do osmi hodin večer, se podle studie s větší pravděpodobností “vyrovnají” s cvičením během dne.

To je skvělá strategie, pokud plánujete cvičit každý den.

Pro ty z vás, kteří cvičí spíše příležitostně, však studie přinesla několik rad, jak najít čas, reduslim dm kdy budete s největší pravděpodobností úspěšní. Například lidé, kteří cvičili v noci, měli větší pravděpodobnost, že dodrží cvičební plán, pokud byl “vše nebo nic” a nenechával prostor pro případ nouze.

Můžete cvičit každý den (nebo každý druhý den), ale necvičení v ostatních dnech znamená, že v těchto dnech budete jen přibírat na váze.

“Obecně platí, že lidé, kteří častěji cvičí všechny dny v týdnu, mají větší pravděpodobnost, že cvičební program udrží,” napsali autoři studie. “Častěji cvičící osoby měly větší pravděpodobnost, že si udrží úbytek hmotnosti, pokud cvičily každý den.”

Můžete cvičit každý druhý den, ale frekvence vašich cvičení se bude časem spíše snižovat.

Čtyřnásobný hráč Pro Bowler uvedl, že se snaží řídit radami ve své nedávné knize “The Success Principles” a “vytvořil si důsledný návyk” cvičit během dne.

“Když jste důslední v tom, co děláte, je pravděpodobnější, že u toho vydržíte,” řekl Zito.

“Jediný způsob, jak to skutečně udělat, je dělat to,” dodal Matthews. “Takže pokud se to chystáte dělat, dělejte to správně.”

Lidé, kteří cvičí “ze zvyku, a ne kvůli nějakému cíli,”

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *