Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Ke cti vám slouží, že vaše mysl je intuitivní a na základě časového předpokladu jste si zřejmě uvědomili, že čas na cvičení bude přínosem pro hubnutí. Existují však výzkumy, které říkají, že byste nejen měli cvičit každý den ve stejnou dobu, ale měli byste si ji vybrat tak, aby byla v rámci “sladkého bodu” vaší biochemie.

“Kvůli hormonům je tělo citlivější na cvičení během 24hodinového cyklu ráno a večer,” vysvětluje reduslim dr max. Vivian Fonseca, klinická endokrinoložka a specialistka na vnitřní lékařství v nemocnici University of Pennsylvania. “Takže právě tehdy zjistíte, že jedinci pocítí největší přínos při hubnutí.”

Nejefektivnější “sweet spot” časy pro tento účel mohou být brzy ráno a večer, ale to závisí na vašich vnitřních hodinách, říká. To znamená, že různí lidé najdou svá optimální okna pro cvičení v různých denních dobách.

Výzkum

Tato studie, publikovaná v časopise Obesity, zkoumala v randomizované kontrolované studii účinky cvičení na hubnutí. Zkoumané osoby, 66 dospělých osob s nadváhou, měly sedavý způsob života a alespoň jedno dříve hlášené chronické onemocnění související s obezitou.

Polovina subjektů byla náhodně zařazena do skupiny cvičící od 5:45 do 6:45 hodin a druhá polovina do skupiny cvičící od 6:45 do 19:45 hodin. Obě skupiny cvičily se stejnou intenzitou 30 minut denně, 5 dní v týdnu.

Po osmitýdenním programu výzkumníci studie zjistili, že obě skupiny zhubly – 3,6 kg u skupiny s večerním cvičením a 5,1 kg u skupiny s ranním cvičením. Přestože se jedná o malou studii, naznačuje, že “většině lidí může cvičení ve večerních hodinách prospět,” říká Dr. Fonseca.

Závěr

Dr. Fonseca říká, že při zdravém hubnutí jde o mnohem víc než jen o spalování kalorií. Klíčem je totiž to, aby se správné potraviny staly součástí vašeho životního stylu, takže není nutné přidávat do vašeho rozvrhu další cvičení nebo “sušenky” na hubnutí.

Moje závěrečné doporučení pro vás: Vytvořte si rozvrh, který dokážete dodržet, ale nezapomeňte být také flexibilní ve svém rozvrhu. Pokud obvykle cvičíte ráno, zacvičte si trochu i v odpoledních hodinách.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *