Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Podle výzkumníků může být obtížné udržet si úbytek hmotnosti, pokud cvičíte v různých denních dobách. Na druhou stranu je možné udržet si úbytek hmotnosti, pokud cvičíte pravidelně každý den ve stejnou dobu.

HealthDay také uvádí, že při porovnání 20 týdnů cvičení v 6, 7 nebo 8 hodin denně měli lidé, kteří cvičili každý den ve stejnou dobu, reduslim dr max větší pravděpodobnost, že u toho vydrží, udrží si úbytek hmotnosti a dosáhnou většího přírůstku kondice než ostatní.

V rámci studie dali vědci 26 sedavě žijícím lidem ve věku 40 až 60 let možnost cvičit denně v jeden ze tří časů: Po dobu 20 týdnů si vybírali z těchto časů: 6:00, 7:00 nebo 8:00 hodin. Na konci studie účastníci, kteří cvičili každý den v jednu konkrétní dobu, zhubli o něco méně než ostatní, ale jedinci, kteří cvičili trvale každý den ve stejnou dobu, měli vyšší úroveň kondice.

Účastníci, kteří cvičili v různou denní dobu, však měli tendenci cvičit méně často.

“Je docela těžké udržet si cvičební návyk,” říká MaryBeth Coyleová, ředitelka oddělení věd o výživě na Lékařské fakultě Kalifornské univerzity v Davisu v Sacramentu. “Často se lidé rozhodnou, že budou jeden den cvičit, a pak už nemohou, protože si tuto aktivitu předem nenaplánovali.”

Coyle doporučuje, abyste si každý den vyhradili určitý čas na cvičení – ideálně těsně předtím, než ráno vstanete z postele. Tímto způsobem začnete s určitým impulsem z výzkumu.

“Je to rozdíl,” říká Coyle. “Stane se to automatickým a navyklým. Možná bude potřeba trochu upravit, abyste našli ten čas, který je pro vás ideální.”

Co se týče režimu hubnutí, Coyle říká, že důležité je, abyste do svého programu pravidelně zařazovali nějaký druh cvičení.

“Z mého pohledu je cvičení důležité pro každou změnu životního stylu. Je to to, co lidi motivuje,” říká Coyle.

“Cvičení je důležitou součástí zdravého životního stylu.”

(Pokud si nejste jisti, jaká aktivita je pro vás vhodná, obraťte se na svého lékaře).

Sledujte své pokroky

Může být obtížné vydržet u nového cvičení.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *