Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

V jedné nedávné studii vědci předložili 154 účastníkům studie s nadváhou a obezitou dvě možnosti: desetitýdenní plán Weight Watchers a aktivní plán, který jim přidělil šest kardio a čtyři odporové tréninky. Aktivní plán zahrnoval čtyřikrát týdně cvičení v posilovně a dvakrát týdně posilování doma a výzkumníci dbali na to, aby tato aktivita byla dostatečně dlouhá, aby byla účinná. (V rámci plánu Weight Watchers se účastníci scházeli v posilovně dvakrát týdně po dobu minimálně 45 minut).

Zjistili, že hmotnost “denní” skupiny zůstala přibližně stejná, zatímco “noční” skupina během prvních čtyř týdnů studie zhubla asi o 3,5 kg a tento úbytek hmotnosti si udržela po zbytek desetitýdenní studie.

Výzkumníci vyslovili teorii, že rozdíl mezi oběma skupinami mohl být způsoben pohodlností plánování, protože “noční” skupina měla strukturovanější tréninkový plán. Také předpokládali, že noční skupina mohla mít větší prospěch z většího úsilí, protože mohla pracovat intenzivněji než skupina denní.

Jiná studie zjistila, že lidé, kteří důsledně cvičí ve stejnou dobu, mají více pohybu, spálí více kalorií a více zhubnou.

V rámci této studie se vědci dotazovali asi 200 lidí, aby zjistili, v jakou denní dobu obvykle cvičí. V některých dnech zjistili, že se čas jejich cvičení neshoduje s obvyklou dobou, což je podle výzkumníků dobře, protože ti, reduslim kteří cvičí v různou dobu, mají větší pravděpodobnost, že budou mít dostatek pohybu.

Výzkumníci zjistili, že během čtyř týdnů ti, kteří pravidelně cvičili v určitém časovém rozmezí, zhubli více, spálili více tuku a měli větší cvičební vytrvalost než ti, kteří cvičili mimo svůj obvyklý čas.

Jak zhubnout

Jste připraveni shodit nějaké to kilo? Návštěva posilovny pětkrát týdně by pro vás mohla být tím nejlepším cvičebním plánem. Pokud však nejste připraveni věnovat se náročnému cvičení, netrapte se tím. Dokonce i lehká aktivita, včetně pouhé rychlé procházky po snídani nebo zastavení se na rychlou procházku kolem bloku, může spálit kolem 100 kalorií, říká Lacy Cioffi, MPH, RD, ředitelka Centra sportovní výživy na Kalifornské univerzitě v Berkeley. “To je více kalorií, než kolik byste spálili za 20 minut kardio cvičení.”

Cioffiová však také říká, že každý má potenciál spalovat kalorie jen tím, že se hýbe, a to díky

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *