Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

“Každý malý úbytek váhy, kterého se vám podaří dosáhnout, pomůže zlepšit vaše zdraví. Sníží rizikové faktory spojené s nadváhou,” říká Elizabeth Somerová, PhD, RDN, ředitelka výživových služeb Vanderbilt University Medical Center a klinická docentka výživy na Vanderbilt’s Owen Graduate School of Management.

Něco na tom, že se lidé drží předvídatelného rozvrhu, pomáhá dodržovat zdravý životní styl, reduslim říká Somerová. Studie také ukázaly, že načasování jídla před a po cvičení (tzv. “potréninkové” svačiny) vám může pomoci dosáhnout cílů při hubnutí.

Svačina po tréninku vám například může usnadnit usínání. “Je to jako uhasit požár dříve, než se rozhoří – nesedíte při jídle ve své nevrlé náladě,” říká Somer.

Kdy jíst po probuzení

Mnoho lidí snídá, ale ne nutně před probuzením. “Když se probudíte, budete bdělejší. Můžete si dát kávu nebo čaj, případně vločky nebo ovesnou kaši. Tyto potraviny jsou vlastně vynikajícím prvním jídlem,” říká Somer.

Ale proč? Zpráva z června 2020 publikovaná v časopise Journal of Nutrition and Metabolism zjistila, že konzumace snídaně snižuje riziko přejídání v pozdějších fázích dne.

“Když se probudíte, lépe si uvědomujete, kde se nacházíte, jste ostražitější a to vás lépe nastaví na správný výběr potravin,” říká Somer.

“Pokud máte lehký spánek a jste doma, váš mozek se soustředí na vás,” říká Somer. Když jste tedy venku, můžete přehlédnout varovné signály hladu (a přejídání), protože se nesoustředíte sami na sebe.

Kdy jíst před spaním

Ráno je pro lidi, kteří mají problémy se spánkem, “vrcholnou dobou” a méně lidí má tendenci jíst před spaním, pokud měli pozdní a dlouhý spánek.

“Víme, že lidské tělo ztrácí přes noc asi 25 % svých tukových zásob,” říká Somer. Pokud tedy máte sklon k pozdnímu spánku, může být pro vás také snazší zvládnout váhu, pokud budete jíst před spaním.

“Když si dáte to jediné jídlo, které sníte ve

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *