Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Výzkumníci z Massachusettské univerzity rozdělili obézní dospělé a dospělé s nadváhou do dvou skupin: Jedna skupina se řídila cvičebním plánem naplánovaným tak, aby se shodoval s “optimálním cirkadiánním oknem aktivity” – to je denní doba, kdy jsou lidé nejaktivnější.

Členové druhé skupiny nedělali nic zvláštního, pokud jde o čas aktivity, kromě toho, že se drželi svého běžného režimu. Výsledky? Ve skupině, která cvičila v optimálním časovém okně, vědci zjistili, že 79 % těch, kteří studii dokončili, si úspěšně udrželo úbytek hmotnosti a nezískalo zpět žádnou ze zhubnutých kil. (U třetí skupiny si úbytek hmotnosti udrželo pouze 38 %.)

Pokud si však budete čas cvičení plánovat, zvažte, v kterou denní dobu budete pravděpodobně nejaktivnější, říká reduslim dr max. Alison Gossmanová, absolventka školy výživy USC a autorka knihy Nutrition Journal: Kompletní průvodce zdravým stravováním. Doporučuje cvičit mezi polednem a 14. hodinou pro ženy a mezi 16. a 20. hodinou pro muže.

Vezměte také v úvahu: Jak zhubnout bez diety

Pokud jde o plánování cvičení, Gossmanová říká, že lidé, kteří cvičí ráno, mohou přijít o důležité chemické látky v mozku, které se uvolňují odpoledne. Je to proto, že melatonin, hormon související se spánkem, se odpoledne uvolňuje ve velkém množství a signalizuje mozku, že je čas zpomalit a upevnit noční aktivity, říká Gossman.

Pokud cvičíte v době, kdy se melatonin uvolňuje, může to mozek oklamat, aby si myslel, že je stále uprostřed noci, říká Gossman, a tyto chemické látky v mozku před spaním mohou působit proti tomuto zpomalení těla.

Zpět ke cvičení: Jaký je nejlepší čas na cvičení?

Podle studie publikované v časopise American Journal of Medicine v roce 2014 je nejlepší čas na cvičení během rozcvičky.

“Nejdříve procvičte největší svalové skupiny a poté menší svalové skupiny, čímž dosáhnete největšího výkonu,” vysvětluje Jeff Volek, PhD, RD, docent na University of Nebraska Medical Center a spoluautor knihy The Art and Science of Low Carbohydrate Performance.

Využíváním těchto svalových skupin si pomůžete kontrolovat chuť k jídlu více než jakoukoli jinou částí těla, V

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *