Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Autoři studie sledovali více než 800 dospělých, kteří absolvovali pokusy s populárním komerčním programem na hubnutí. Polovina účastníků byla instruována, aby cvičila v denní době, kdy obvykle spí (před půl sedmou ráno), a aby spala alespoň 14 hodin každou noc. Druhá polovina byla požádána, aby cvičila v době, kdy obvykle spí (po půl sedmé ráno), a aby každou noc nespala déle než 7 hodin.

Je známo, že cirkadiánní rytmus ovlivňuje metabolismus a že naše tělo někdy není synchronizováno s hodinami, kdy spíme a cvičíme. I když jedinec úspěšně dodržuje konzistentní spánkový a cvičební režim, nepravidelný spánkový a cvičební režim může ovlivnit metabolismus a vést k nárůstu hmotnosti. Ve studii účastníci, kteří dodržovali čas cvičení v 6:30, snědli o 25 % méně kalorií a každý týden v tuto denní dobu ušli v průměru 3,4 km.

Jak ale ranní cvičení podporuje hubnutí?

“Naše tělo přirozeně reguluje hmotnost v závislosti na denní době a ročním období, takže často máme přirozený rozvrh jídla a cvičení, což vede k menšímu hladu,” vysvětluje Maye Hullová, odbornice na výživu a lidskou výkonnost. “Když cvičíte a jíte ve stejnou dobu, v podstatě se z vašeho těla stanou 24hodinové hodiny.”

Aby bylo jasno, nezáleží na tom, jak dlouhé nebo krátké jsou vaše tréninky nebo kolik hodin v noci spíte; důležité je zvolit si cvičení v době a během dne, kdy je největší pravděpodobnost, že se budete držet svých cílů v oblasti hubnutí.

Pokud máte zaměstnání a pracujete na směny, zjistěte si, zda vaše firma nemá v práci cvičební místnost. Většina velkých zaměstnavatelů by měla svým zaměstnancům nabízet posilovnu a výzkumy ukazují, že ti, kteří pravidelně cvičí v práci, se s větší pravděpodobností budou reduslim dr maxžet zdravých návyků i doma. Je také dobré vytvořit si cvičební režim, který se vejde do vašeho rozvrhu, abyste mohli snadno cvičit i mimo práci.

Podle Diane Casserleyové, odbornice na klinickou výživu ze Sheffieldské univerzity ve Velké Británii, je také vhodné začít den lehkou fyzickou aktivitou, například rychlou procházkou. Procházka nebo jiná fyzická aktivita po jídle, tzv. termogeneze vyvolaná cvičením, vám může pomoci spalovat kalorie až tři hodiny. (Spalovat můžete také

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *