Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Ve studii vědci analyzovali 16 randomizovaných, reduslim kontrolovaných studií různých diet a metod hubnutí, včetně cvičení. Účastníky studie byli většinou dospělí lidé s nadváhou nebo obezitou, kteří netrpěli cukrovkou, rakovinou ani kardiovaskulárním onemocněním. Byli náhodně zařazeni do redukční diety s vysokým nebo nízkým glykemickým indexem neboli GI. Glykemický index je měřítkem toho, jak sacharidy ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Přibližně u každého pátého Američana byl diagnostikován nějaký zdravotní problém související s obezitou, ať už se jedná o nadváhu (BMI neboli index tělesné hmotnosti je alespoň 25), nebo o vysoký poměr hmotnosti a výšky (podle Národního registru pro kontrolu hmotnosti více než 95 % lidí, kteří jsou v registru 10 let nebo déle, zhublo a udrželo si váhu po dobu 5 let nebo déle).

Dobrou zprávou je, že být zdravý neznamená nosit mnoho kilogramů navíc – a hubnutí neznamená, že musíte nosit tričko na hubnutí nebo trávit každý den na eliptickém trenažéru.

Co je tedy potřeba udělat, abyste zhubli? Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete přistupovat k hubnutí a dosáhnout zdravé tělesné hmotnosti.

Základy výživy Co potřebujete vědět

Jaký je první krok k hubnutí? Pokud máte BMI 25 nebo vyšší nebo pokud máte jiné rizikové faktory pro srdeční onemocnění nebo cukrovku 2. typu – například vysoký krevní tlak, vysoký cholesterol, předdiabetes nebo rodinnou anamnézu cukrovky či srdečního onemocnění – je důležité, abyste se pokusili zhubnout.

Pokud máte nadváhu, může se ve vašem těle ukládat velké množství tuku navíc – v průměru 30 až 50 kilogramů – což může přispívat ke zdravotním problémům, jako je cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu.

Pokud se snažíte zhubnout, je důležité, abyste nejprve zkontrolovali svůj kalorický příjem. Pokud potřebujete zhubnout, měli byste se snažit jíst přibližně 1 500 kalorií denně, což vám pomůže udržet si zdravou váhu.

A dieta by neměla být jen o deprivaci; místo toho se zamyslete nad tím, jaké druhy potravin jíte, aby vám pomohly dosáhnout zdravé hmotnosti.

Když přemýšlíte o svých stravovacích návycích, je důležité, abyste se ujistili, že dostáváte rozmanité zdravé potraviny, a nesoustředili se na

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *