Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

A pokud chcete v hubnutí pokračovat i po dosažení svého cíle – aniž byste se dostali do mrtvého bodu – nezapomeňte zařadit cvičení.

I když cvičení nemusí být vaším prvním impulsem, když chcete zhubnout, dodržování cvičebního režimu je nejlepší způsob, jak zajistit, abyste i nadále spalovali kalorie na stejné úrovni a udržovali si úbytek hmotnosti, říká Vicky Audette, registrovaná dietoložka a autorka kuchařky The Diabetes Diet Solution Cookbook.

“Přemýšlejte o cvičení jako o léku na zdravé srdce,” říká Audetteová. “Pokud ho budete užívat, vaše srdce bude fungovat co nejlépe. Pokud ho přestanete užívat, vaše srdce přestane fungovat co nejlépe. Cvičení je kardiologický lék, který užíváte.”

Kromě udržování svalové hmoty je cvičení nezbytné také pro udržení zdraví kostí.

Podle časopisu Journal of Women’s Health může každodenní posilovací cvičení pomoci odvrátit osteoporózu u žen.

Nejlepší cvičení při hubnutí

Abyste zhubli, nemusíte nutně cvičit kardio. Posilování může být obzvláště účinné při hubnutí, říká Audetteová. 15 cviků na hubnutí spálí více kalorií, než umíte spočítat.

Audette doporučuje začátečníkům, zejména pokud jsou v posilování nováčky, aby nepoužívali stroje; raději se snažte najít cvičení, které je jim příjemné, například posilování s činkami nebo kardio aktivity, jako je běh nebo chůze.

Někdy Audette navrhuje, že abyste jako zaneprázdnění dospělí, kteří pracují na plný úvazek, udrželi krok s cvičením, stačí jednou nebo dvakrát týdně změnit cvičební režim, jako jste to možná dělali v minulosti se svými dětmi.

“Věci se vyřeší samy,” říká. “Říkám lidem, aby věnovali pozornost svému tělu, a pokud se něco necítí dobře, tak to upravte.”

Až se budete nějakou dobu cítit pohodlně v posilovně nebo sami doma, můžete začít uvažovat o složitějších aktivitách, reduslim které by pro vás mohly být výzvou, navrhuje Audette.

“Pamatujte si, že nechcete absolvovat maraton, ale můžete si ulevit, pokud vás druhý den bude něco bolet,” říká.

Studie z roku 2010 z časopisu British Journal of Sports Medicine naznačila, že vysoce intenzivní intervalový trénink (HIIT) může být nejlepším cvičením při hubnutí. HIIT může

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *