Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Na první pohled se zdá, že dodržovat stanovený čas cvičení nedává velký smysl. Proč prostě nejít do posilovny, kdykoli se vám to hodí?

Pravdou je, že to často není vhodné. Zaprvé, dostat se do posilovny nebo cvičit během polední pauzy může narušit celý váš den. Z praktického hlediska však pravidelný rozvrh cvičení bývá také účinnější než cvičení v různých denních dobách, jak vyplývá ze studie v časopise International Journal of Sport Nutrition and Exercise Metabolism.

Výzkumníci pod vedením Sarah O’Learyové, registrované dietoložky z University of Alberta v Kanadě, analyzovali údaje od 161 dospělých osob, které dodržovaly 12týdenní program, při němž cvičily víceméně stejně a ve stejnou dobu každý den (kromě pondělí a pátku), ale s různou intenzitou a v různou denní dobu. Výzkumníci využili tyto údaje k vytvoření “nositelného zařízení”, které sledovalo “vzorec fyzické aktivity” člověka.

Výsledky? Lidé, kteří se řídili svým pohybovým “vzorcem”, měli větší pravděpodobnost, že během 12 týdnů zhubnou, než ti, kteří se jím neřídili. Teorie výzkumníků?

“Když se lidé během dne více hýbou, často se později během dne věnují sedavějším činnostem, což kompenzuje některé příznivé účinky předchozí aktivity,” říká O’Leary. “Když však lidé cvičí v konzistentní denní dobu a vydrží u toho, mohou mít konzistentnější výsledky.”

Je důležité poznamenat, že tato studie, stejně jako další studie na toto téma, byla provedena u lidí, kteří již pravidelně cvičili, takže výsledky nelze extrapolovat na ty, kteří ještě aktivní nejsou.

Přesto bychom doporučovali dodržovat cvičební plán alespoň osm týdnů, reduslim dm abyste zjistili, zda vám vyhovuje. (Jedním z důvodů, proč je tolik studií o hubnutí prováděno po krátkou dobu, je to, že obvykle trvají přibližně šest měsíců). Ale do té doby vám přinášíme nejlepší způsob, jak zůstat konzistentní ve cvičení a vytěžit z něj maximum.

Než začnete cvičit, zkontrolujte své tělo.

“Než začnete, první věc, kterou chcete udělat, je podívat se na své tělo a zjistit, zda jste připraveni,

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *