Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Studie z roku 2004 publikovaná v časopise European Journal of Preventive Cardiology zjistila, reduslim že lidé, kteří cvičili v době, kdy jedli, měli tendenci zhubnout dvakrát více než ti, kteří byli aktivní ráno, večer nebo náhodně během dne.

Tento efekt denní doby může být vedlejším produktem hormonů hladu – například glukagonu a ghrelinu – které se uvolňují, když máme hlad a vrcholí před jídlem, a ne v době, kdy jíme. Jak uvádějí autoři studie, výzkumy ukazují, že zvýšení koncentrace hormonů je spojeno se zvýšeným pocitem hladu a delším příjmem potravy.

“Když cvičíte každý den ve stejnou dobu, může to způsobit, že jste bdělejší, protože se soustředíte na trénink,” vysvětluje Dr. Lea Odegardová, certifikovaná sportovní dietoložka a certifikovaná členka poradního sboru FITNESS, která toto téma konzultovala pro The New York Times. “To může usnadnit ignorování hladu.”

Ať už tedy cvičíte ráno, v době oběda nebo před spaním, snažte se zařadit nějaký druh cvičení pět až šest dní v týdnu a zařaďte ho do svého pravidelného programu.

Další tipy a triky pro cvičení, které vám pomohou zvýšit kondici, najdete v těchto 15 způsobech, jak se dostat do kondice a nakrmit se.

Nebo se obraťte na tyto odborníky, kteří s vámi budou spolupracovat, abyste si lépe vytvořili pravidelný návyk na cvičení:

CNBC Bohatý národ pracuje na každodenním cvičení

Buďte v práci aktivní, i když nemusíte nutně cvičit. “Když celý den sedíte v kanceláři a nepotíte se, není to pro vaše tělo dobré,” vysvětluje Odegard. “Snažte se každou hodinu vstát a hýbat se.”

Zároveň však varuje, že celodenní práce u stolu bez nějaké formy fyzické aktivity může vést k problémům se zády a dokonce k depresím. “Je důležité, abyste nenamáhali záda a ramena. Pokud se dostanete k psacímu stolu a potřebujete se hýbat,” říká, “dělejte to tak, abyste své tělo nezatěžovali.”

2. Buďte chytřejší než vaše omezující přesvědčení

Většina z nás má pravděpodobně myšlenky na to, že by naše váha, kondice, zdravotní stav nebo fyzická kondice mohly být lepší. A většina z nás má pravděpodobně nějakou představu o tom, jaká by mohla být naše ideální váha.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *