Sign In

Blog

Latest News

Reduslim

Vědci totiž po dobu šesti měsíců sledovali stravovací a pohybové návyky stovek obézních dospělých a zjistili, že lidé, kteří dodržovali stanovený plán, reduslim dm méně často přibývali na váze a častěji si váhu udržovali po dobu nejméně dalších šesti měsíců.

Getty Images

Věc se má takto: “Když pravidelně cvičíte, v posilovně se více nadřete, což má za následek silnější a štíhlejší svaly,” říká doktor Mark Winne, profesor pediatrie a lékařský ředitel Centra zdraví a wellness na Clevelandské klinice a autor studie o obezitě.

4 příznaky, že nejíte správné množství bílkovin

“Tělo uvolňuje mnoho svých hormonů a živin cirkadiánním způsobem, takže když cvičíte v určitou denní dobu, tyto látky se uvolňují příznivým způsobem,” říká Winne.

Nejlepší čas na cvičení?

“Tělo se cítí nejlépe v noci. Pokud tedy nespíte, je pravděpodobné, že právě tehdy se nacházíte ve stavu největší pohotovosti,” říká Winne.

To znamená, že nejlepší volbou by mělo být cvičení před snídaní a po večeři, kdy buď spíte, nebo odpočíváte. Studie totiž zjistila, že ti, kteří cvičili ráno nebo po večeři, si s větší pravděpodobností udrželi váhu.

Klíčem k úspěchu je najít si čas, který se vám hodí do denní rutiny, a zůstat u něj (ve všech smyslech).

“Nechcete, abyste museli svůj den nějak zásadně měnit,” říká Mark Hall, fyziolog cvičení a autor knihy Ultimate Body for Life: Zaručený program, jak zhubnout a cítit se skvěle. “Stačí přidat 15 minut ve správný čas a dodržet je.”

Getty Images

Jak dodržovat ranní tréninkový režim

Pokud obvykle rádi chodíte ráno do posilovny, udělejte to. Pokud obvykle cvičíte večer, udělejte to. Jen se ujistěte, že ten čas není příliš brzy nebo příliš pozdě.

“Pokud cvičíte po setmění, je méně pravděpodobné, že na to vaše tělo zareaguje,” říká Hall. Cvičení ráno – dokud jste vzhůru – vám podle něj pomůže spálit nejvíce kalorií před začátkem dne, protože jste ráno ještě ve stavu “nalačno”. Navíc,

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *